En İyi Üyeler!
Siz Kaçıncı Sıradasınız ?
Paralı altın, normal altın nedir ?
ForeverAutoHits Logo
Bugün Dağıtılan Altın
0
PARALI ALTIN SATIN ALIN
VIP ÖZELLİK SATIN ALIN
Altın Kazan Hit Kazan

Blog

Yazar: adminGörünümler: 1,043 | Yorumlar: 0 | Tarih: 14 Jan 2021 15:34
Youtube’dan bir backlink almak, internet siteler için oldukca değerlidir. Farklı backlink seçeneklerinden kabul edilen Youtube backlink muhtelif yöntemler ile alınabilmektedir. Youtube backlink, site dışı SEO emek harcamaları kapsamına girmekte ve trafik artışının sağlanması için mühim bir uygulamadır. Özellikle düzgüsel aramalar ile kıyaslandığında oldukca daha bereketli olduğu belirtilmekte ve bu konum backlink işleminin önemini daha da artırmaktadır. Bunda Youtube’un en yaygın kullanılan popüler toplumsal medya araçlarından biri olmasının tesiri büyüktür. Youtube, yeni bir kitleyle rabıta kurmanın ve markayı yeni bir biçimde sergilemenin kuvvetli bir yoludur. Peki, Youtube backlink ayrıntılı olarak iyi mi alınır? Avantajları nelerdir?

Youtube Backlink Nasıl Alınır?
YouTube’dan geri rabıta oluşturmanın ilk adımı bir YouTube kanalı oluşturmaktır. YouTube kanalı, en kıymetli geri bağlantıların kaynağını oluşturacaktır. Haftalık en çokca 6 video yüklenerek SEO’yu negatif etkileyen aşırıcılıktan kaçınılmalıdır. Video içeriği, mamüllerin ve hizmetlerin iyi mi tanıtılacağını çeşitlendirmeye destek olacaktır. Görüntüler de destek olur, sadece video, ürün veya hizmetleri yepyeni bir ışıkla sergilemeye imkan tanır. Sadece tanıtım videolarını sergilemekle kalmaz, bununla beraber satın alan yorumları, firma kültürü ve öğreticiler de oluşturulabilir ve yayınlanabilir.
Web siteden gelen bir çok rabıta nofollow olarak belirlendiğinden YouTube backlinkleri kurmak zor bir işlemdir. Nofollow bağlantısı; Google’ın spamla savaşım etmek için backlink’leri nofollow ve dofollow içinde bölmesiyle ortaya çıkmıştır. Nofollow linkleri arama motorları tarafınca “takip edilmez” ve genel SEO’ya katkıda bulunmaz. Teknik olarak belirtilmesi gerekirse, nofollow özelliği, muayyen bağlantıların HTML koduna, arama motorlarına, bu hedef bağlantının SERP sıralamasını etkilememesi icap ettiğini bildirmek için yazılır .
Dofollow bağlantılarını sağlayabilmek için URL’nin nereye yerleştirilmesi gerektiği aşağıda açıklanmıştır:
Açıklamada. (Metin kutusunu açmak için Hakkında sekmesi tıklanmalıdır.)
Özel bağlantılarda. Burada istenilen kadar rabıta eklenebilir, sadece ana URL’nin (veya dofollow backlink’in gitmesi istenilen yerde) ilk kutuda olduğu için güvenli olunmalıdır.
Sağlanılan ilk rabıta, dofollow olarak belirlenen iki YouTube backlink’inden biridir.
Bir dofollow backlink için ikinci konum ‘ilişkilendirilmiş internet sitesi’dir. Youtube kanalı oluşturulup doldurulduktan sonra , hesabı doğrulamak için http://youtube.com/verify adresine gidecek ve bu sayede profilin kilidinin oldukca sayıda ek ayara ‘açılmasını’ sağlayacaktır. Ardından, kanal ayarlarına erişmek için http://youtube.com/features adresine gidilmesi gerekir. Soldaki menüde ‘gelişmiş’i seçerek ilişkilendirilmiş internet sitesi için bir kutu görene kadar aşağı kaydırılması gerekir. Ana URL (yada dofollow backlink’in yönlendirilmesini arzu ettiğiniz yer) buraya eklenmelidir.

Youtube Backlink’leri Nasıl İzlenir?
Bir Youtube kanalı oluşturulup, etkisinde bırakan videolar stoklanıp, linkler eklenerek gelen backlinkleri seyredip değerlendirmek gerekmektedir. Birçok SEO aracı ile backlink’leri kovuşturmak mümkündür. Aynı zamanda rakiplerin performans ve faaliyetlerini de kovuşturmak önemlidir; böylelikle stratejiler belirlenebilir ve hatta yeni linkler da oluşturulabilir.

Youtube backlink’leri kovuşturmak için en sık kullanılan vasıta monitorbacklinks.com’dur. İlk 30 gün parasız kullanılabilmektedir. Rakiplerin backlink’leri de dahil olmak suretiyle bütün backlink’lerin linkleri Monitor Backlinks ile izlenebilir ve rakiplerin veya müstahsil internet sitenin yeni bir YouTube bağlantısı edinmesi veya kaybetmesi benzer biçimde her değişim olduğunda ihtar alınabilmektedir. Monitor Backlinks’in özellikleri şunlardır:
Monitor Backlinks, bir dofollow yada nofollow bağlantısı, itimat ve atıf akışı puanları (Youtube için yüksek olmalıdır), potansiyel spam bayrakları, Moz sıralaması, alan ismi yetkilisi, sayfa yetkilisi ve daha fazlasını izler ve gösterir .
Ayrıca, bir rabıta kazanıldığında yada kaybedildiğinde bildirim gönderir ve backlink’lerin değerlendirilmesini kolaylaştırır.
Youtube canlı yayınına geçmek için bir backlink bekleniyorsa veya bir mesele gerçekleştiğinde yada kıymetli Youtube bağlantılarınızdan biri değiştiğinde (yada mesela tamamen kaldırılırsa), süratle öğrenmek olası olur.
Önemli backlinkler için, Monitör Backlinks rabıta profilinde kalmak ve rabıta kurma stratejisinin çalışıp çalışmadığını bilmek için oldukca önemlidir. Bu sebeple sürekli kullanım önerilir.

Youtube’dan Backlink Almanın Avantajları Nelerdir?
Google sonuçlarına göre, en oldukca arama meydana getirilen kelimelerde ikinci sırada Youtube gelmekte ve aylık ve senelik bazda en oldukca aranan mecralardan biri olmaktadır. Bu sebeple Youtube, arama motorları tarafınca mühim ve kıymetli bulunmakta; internet siteler için backlink düşünüldüğünde ilk akla gelen toplumsal medya aracı Youtube olmalıdır.
Web sitesinin Youtube kullanıcıları tarafınca görülme ihtimali doğar ve siteye trafik çekilebilir.

Hiçbir maliyet olmaksızın Youtube’da siteye dair tanıtımlar yapılırken doğal işlemlerle kullanıcı sayısı da arttırılabilir.
Siteye dair tanıtım projeleri yürütülürken, videoların kalıcı olması, video içinde ne olduğunun kalitesi, sürekli bulunmaları ve izlenebilir olmaları da tertipli ve sürekli bir biçimde trafik kazanılmasını olası kılacaktır.

Youtube Backlink Nedir?
Youtube platformu üstünden video açıklamalarından veya yorumlardan sağlanacak olan geri linklere youtube backlink denir.

Youtube Backlink Neden Önemlidir?
Youtube üstünden sağlanacak olan geri linkler internet sitesinin popülerliğine büyük katkıda bulunacaktır.

Youtube Backlink Nasıl Alınır?
Youtube videoları oluşturup, internet sitenizin içerikleri hakkında içerikler üreterek youtube üstünden paylaşabilir ve açıklamalara internet site bağlantısını ekleyebilirsiniz.
Yorumlar geçici olarak devre dışı!
otosurfyorumlaşmayoutube aboneyoutube izlenmeyoutube beğeniorganik hitwebsite hityüksek hitorganik hit programlarıhit arttırorganikhit
VIP üyeliğiniz yok, %100 oranında kazanmak için
VIP Hediye Kodu Almak İçin TIKLAYIN

youtube videolarınızı izlettin

google maps yorum yaptırın

sitenize ziyaretçi kazandırın

youtube videolarınıza yorum kazandırın

blog sayfanıza yorum yaptırın

sitenizi alexa sırasını yükseltin

google birinci sayfada çıkabilirsiniz