Makale yayınlamak için
Üye Ol Üye Girişi Yap

Ücretsiz Web sitesi Tanıtım Yazısı Projesi
Başvuru ve EğitimBilgisayarlarÇevreEv ve AileFinansİletişimİnternetİşKişisel GelişimModaSağlık ve FitnesSanat ve EğlenceSeyahatSiyasetSporToplumUlaşımÜrün YorumlarıSohbetYiyecek ve İçecek

Toplam 1683 makale var.


İş kategorisinden diğer makaleler
Otel Buklet Ürünleri
Ücretsiz uygulama ile para kazan
Firma Rehberi
Portatif Sahne
Aydınlatma
Bergama Emlak Sitesi
Su arama ve etüt
Evden Para Kazanmak İsteyen Bayan Operatörler Aranmaktadır
DEV KAMPANYA-IMALATTAN YATAK BAZA BASLIKLAR
Tıkalı Kanal Açma Tuzla
Şehirler arası evden eve nakliyat
istanbulsehirlerarasinakliyat.com
1036 kez okundu | İş
Merhaba, Bugün sizler eşehirler arası nakliyatta hasas olan bir konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Sahip olduğunuz eşyaları objektif olarak değerlendirin.
Hangilerini götürmeli, hangilerini bırakmalı veya atmalısınız? Fazla eşyanın, daha fazla taşınma maliyeti yaratacağını unutmayın.
Atacağınız, bırakacağınız ve taşıyacağınız eşyaları ayırmakla işe başlayabilirsiniz. Eğer satış değeri olan eşyalarınız varsa, bu eşyalar için ilan verebilirsiniz. Paketlemeyi siz yaparsanız, uygun biçimde paketlenmeyen eşyalarda oluşabilecek hasarlardan siz sorumlu olursunuz. Paketleme işini kendiniz yapacaksanız, porselen yemek takımı, spesifik mutfak aletleri vb.
gibi nadiren kullandığınız eşyalar öncelikli olmak üzere, kolileri hazırlamaya başlayın.
Kolileri hazırladıkça üzerine içeriğini ve hangi odaya ait olduğunu yazmayı unutmayın ve kolilerin taşınamayacak kadar ağır olmamasına özen gösterin Yeni eviniz için bir yerleşim planı hazırlamaya başlayın.
Önceden yapılan planlama, eşyalar geldiği anda karar verme stresini ortadan kaldırır.
Spesifik eşyaları ayrıca planınızda belirtin. Gazete, dergi abonelikleri ve kredi kartı adres değişikliklerinizi yapın. Doğal gaz, elektrik, su, telefon, kablo tv, internet bağlantısı gibi aboneliklerinizi iptal ettirmek için gerekli başvuruları yapın.
Yeni abonelikler için taşınmadan bir gün önce kullanıma hazır olacak şekilde başvurun, böylece taşınma günü her şey kullanıma hazır olmuş olur.
Beyaz eşya ve mobilya gibi eşyalarınızın demonte edilmesi, taşınmaya hazır hale gelmeleri ve yeni evde tekrar kullanmaya hazır hale gelmeleri için ilgili yetkili servislerden randevu alın. Eğer doktorunuzu, diş hekiminizi ve veterinerinizi değiştirmek zorunda kalacaksanız, her birinden kayıtlarınızın bir kopyalarını rica edin. Taşınırken seyahat etmeniz gerekecekse, gerekli planlamayırezervasyonları yaptırın. Gıda alışverişlerinizi, taşınma günü buzdolabınızda en az miktar kalacak şekilde sınırlandırın.
Tüm dondurulmuş gıdalarınızı tüketmeye çalışın.
Çünkü taşınmaları zor olabilir ve kullanılamaz hale gelebilirler. Yeni evinizin temizlenmesi için gerekli kişilerle temasa geçin.
Kendiniz de temizleyecek olsanız, mümkün olduğu kadar taşınma gününe yakın bir tarih seçin.
Ev, bu süre zarfına muhtemelen boş olacağı için, temizliğin titizlikle yapılmasına, kuytu yerlerin ve eskiden mobilyaların durduğu yerlerin iyice temizlenmesine dikkat edin. Çocuklarınızın okul nakilleri için gerekli görüşmeleri yapın. Bankada bir kiralık kasanız varsa, yeni taşınacağınız yerdeki bir şubeye transferi için bankanızla görüşün. Eğer eviniz sigortalı ise, sigorta şirketinize uyarıp, poliçenizin yeni evinize transfer edilmesini veya iptal edilmesini sağlayın. Eğer banka hesaplarınızı başka bir şubebankaya aktaracaksanız, bankanızla bu durumu görüşün. Eğer başka bir şehire taşınıyorsanız ve oraya arabanızla gidecekseniz, aracınızı servise sokmayı unutmayın.
Ayrıca, araç içerisinde eşya konulabilecek bölmeleri boşaltmayı da unutmayın. Toksik veya yanıcı maddeleri tüketin yada imha edin.
Petrol veya gazla çalışan soba, çim biçme makinesi vb.
eşyalarınız varsa, depolarını boşaltın.
Depoları dolu şekilde taşınmaları sakıncalıdır ve mümkün değildir. Kullandığınız beyaz eşyalar ve diğer elektronik eşyaların sökülmesi ve yeniden kurulması için yetkili servise ihtiyacınız olacaksa, randevu almayı unutmayın. Küçük yaşta olan çocuğunuz varsa, taşınma günü onunla ilgilenmesi için bir bakıcı ayarlamak isteyebilirsiniz. Eğer başka bir şehire taşınıyorsanız, birkaç günlük ihtiyaçlarınız için bir bavul hazırlayın. Nakliyecilerin kolaylıkla fark edebilmeleri için, son yüklenecek ve ilk açılacak kolilerinizi ayrı bir yere koyun. Mevcut tüm faturalarınızı ödeyin ve abonelikleri, eğer sizin üzerinizeyse, iptal ettirin.
Transfer edilebilecek olanlar için yeni adresinizi bildirmeyi unutmayın. Eğer yeni evinize taşımak istiyorsanız, evinize özel yapılmış mobilyaları ve diğer demirbaş eşyaları demonte ettirin. evet arkadaşlar sizler için elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık httpwww.istanbulsehirlerarasinakliyat.comGeri Dönün

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen yazı içindeki web sitesi adresine tıklayın
Eğer linge tıkladınız ve yorum formu çıkmamışsa bu sayfayı yenileyin veya F5 e basın.

0 kez Yorum yapılmış

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış