Makale yayınlamak için
Üye Ol Üye Girişi Yap

Ücretsiz Web sitesi Tanıtım Yazısı Projesi
Başvuru ve EğitimBilgisayarlarÇevreEv ve AileFinansİletişimİnternetİşKişisel GelişimModaSağlık ve FitnesSanat ve EğlenceSeyahatSiyasetSporToplumUlaşımÜrün YorumlarıSohbetYiyecek ve İçecek

Toplam 1638 makale var.


İş kategorisinden diğer makaleler
Temizlik Şirketleri Ankara Tempo Grup
branda,pergola,tente
Baymak Kombi Servisi
adatur nakliyat
Demirdöküm Kombi Servisi
Antalya Lake Kapı
Hurdacı
Samsun Tenis Kulübü
Truss Sistemleri
Yer Döşemesi
oturma izni
gutemdanismanlik.com/oturma-izni
1200 kez okundu | İş
Türkiye Cumhuriyeti deki herhangi bir şehirde çalışma, eğitim ,seyahat veya tamamen taşınma amaçlı gelişlerinde Türkiye Cumhuriyeti İl Göç idaresi tarafında gerekli olan izne oturma izni denmektedir.
Oturma izni taşınmaz mal varlığı olan, ticarette hissesi olan, okumaya gelmiş birçok kişinin Türkiyede uzun süreli ikamet edebilmesini sağlayan zorlu bir süreçtir.
Yabancı uyruklu bir kişinin, Türkiye Cumhuriyeti e giriş yaptığı gün itibari ile 10 gün içerisinde oturma izni başvusu yapması gerekmektedir. Yabancılar, Türkiye Cumhuriyeti oturma izni kuralları ve kriterleri hakkında çok fazla bilgiye sahip olmadıkları için bazı sorunlarla karşılaşabilmekte ve oturma izni red edilmektedir.
Bu tarz problemleri ortadan kaldırmak amacıyla, geliş sebebiniz fark etmeksizin hukuk büroları veya bizler gibi danışmanlık firmaları tarafından alınacak profesyonel bir yardım ile kolayca oturma iznine sahip olabilirsiniz. Oturma izninin tamamlanabilmesi ve İl Göç idaresi tarafından kabul edilmesi için bir takım aranan kriterler bulunmaktadır.
Yabancı kişilerin, pasaportları ve 4 adet fotoğrafları, Pasaport sahibinin sayfadaki resminin fotokopisi, son girişi gösterecek şekilde hazırlanmış pasaport fotokopisi ve bunlara ek olarak Türkiyede kalacağı her ay için 500 yani 12 ay boyunca 6000 ABD dolarının gösterilmesi gereken banka dekontunu hazırlaması ve ibraz etmeleri gerekmektedir.Geri Dönün

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen yazı içindeki web sitesi adresine tıklayın
Eğer linge tıkladınız ve yorum formu çıkmamışsa bu sayfayı yenileyin veya F5 e basın.

0 kez Yorum yapılmış

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış