Makale yayınlamak için
Üye Ol Üye Girişi Yap

Ücretsiz Web sitesi Tanıtım Yazısı Projesi
Başvuru ve EğitimBilgisayarlarÇevreEv ve AileFinansİletişimİnternetİşKişisel GelişimModaSağlık ve FitnesSanat ve EğlenceSeyahatSiyasetSporToplumUlaşımÜrün YorumlarıSohbetYiyecek ve İçecek

Toplam 1606 makale var.


İş kategorisinden diğer makaleler
Noralift Vinç Sistemleri
çalışma izni
Doğru Oto Lastik Seçimi
Ankara Reklam
Türkmenistan Nakliye
Adana Temizlik Şirketleri
Aydınlatma
Araç Değer Kaybı Zamanaşımı Süresi
ofis temizliği
Crestron2
Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar
mehmetortac.com
187 kez okundu | İş
Dijital Pazarlama Nedir, Nerelerde Kullanılır? Son 16 yılda dünyada pazarlama yönünde çok fazla değişiklik oldu.
Gelişen teknoloji ile artan bant genişlikleri ve çoğalan mobil cihazlar, yaşam biçimimizi değiştirmekle birlikte alışveriş ve satın alma alışkanlıklarımızı da tümüyle etkiledi.
Dijital pazarlama, bir firmanın veya markanın dijital ortamdaki pazarlama sürecine verilen addır.
Günümüzün en yeni ve en geliştirilmeye müsait olan pazarlama yöntemidir Dijital Pazarlama.
Radyo, televizyon, gazete ve fiziksel panoların aksine daha interaktif yöntemleri kullanarak tüketici ile iletişim halinde olan dijital pazarlama yöntemleri gün geçtikçe yenilikçi yaklaşımlarla güncellenmektedir. Dijital pazarlama yazılı basın, radyo, televizyon ve billboardlar gibi geleneksel pazarlama kanallarından uzak yöntemlerle, yani internet ortamında mobil ve diğer interaktif kanalları kullanır.
Aynı zamanda interaktif pazarlama, online pazarlama, e-marketing ve web pazarlama diye de çeşitli isimlerle de anılır.
Dijital pazarlama her zaman kitlenize doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmak için vardır yani internette. Dijital Pazarlama Nerelerde Kullanılır? İnternet sitelerinde Blog yayınlarında E-kitaplar ve teknik sözlüklerde İnfografikler Etkileşimli araçlar Sosyal medya kanalları (Facebook, LinkedIn, Twitter, Instagram vb.) Kazanılan çevirim içi kapsam (PR, sosyal medya ve incelemeler) Çevirim içi broşürler ve ders kitapları Marka varlıkları (logolar, yazı tipleri, vb.) Dijital Pazarlama Taktikleri Nelerdir? 1.
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Web sitenizi arama motoru sonuç sayfalarında daha yüksel sıralamalarda gözükecek şekilde optimize etme işlemine denir.
Web sitenizin aldığı organik (ücretsiz, doğal) trafik miktarını arttırır. 2.
İçerik Pazarlama Marka bilinci oluşturma, trafik artış, potansiyel müşteri oluşturma veya müşteriler yaratmak amacıyla içeriklerin oluşturulması ve tanıtımı. 3.
Inbound Pazarlama Inbound pazarlama, çevirim içi içeriği kullanan müşterileri çekme, dönüştürme, kapatma ve içeriğinizi sevdirmek için huni yaklaşımını ifade eder.4.
Sosyal Medya Pazarlamacılığı Marka bilincini arttırmak, trafiği arttırmak ve işletmeniz için potansiyel müşteriler yaratmak için doğru bir yöntemdir. 5.
Pay-Per-Click (PPC) Reklamınızı tıklama başı maliyet ödeyerek verebileceğiniz reklam kanallarıdır.
Bunun için en çok kullanılan kanallardan örnek olarak Google Adwords’ü örnek verebiliriz 6.
Mail Marketing Mail marketing, müşterileriniz ile iletişim kurmanın farklı bir yoludur.
Genellikle içeriği, indirimleri ve etkinlikleri tanıtmak için kullanılır ayrıca tüketicileri işletmenizin web sitesine yönlendirmenizi sağlar. 7.
Online PR Çalışmaları Dijital yayınlar, bloglar ve diğer içerik tabanlı web siteleri (örn Onedio, BuzzFeed vb) ile elde edilen marka bilinirliği çalışmalarına verilen addır. Dijital Pazarlamanın Temel Faydaları Nelerdir? Birçok çevirim dışı pazarlama yöntemlerinin aksine, dijital pazarlama pazarlamacıların doğru sonuçları gerçek zamanlı olarak görmelerini sağlar.
Buna örnek vermek gerekirse bir gazeteye vermiş olduğunuz reklamın kaç tüketici tarafından görüldüğünü ve gören tüketicilerin % kaçının ilgisini çektiğini ölçümleyemezsiniz.
Bu reklamın herhangi bir satıştan sorumlu olup olmadığını bilmenin de kesin bir yolu yoktur. Öte yandan, dijital pazarlama ile pazarlama çabalarınızın neredeyse her yönünün ROI’sini ölçebilir ve analiz ederek reklamınızın başarısını ölçebilirsiniz.Geri Dönün

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen yazı içindeki web sitesi adresine tıklayın
Eğer linge tıkladınız ve yorum formu çıkmamışsa bu sayfayı yenileyin veya F5 e basın.

0 kez Yorum yapılmış

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış