Makale yayınlamak için
Üye Ol Üye Girişi Yap

Ücretsiz Web sitesi Tanıtım Yazısı Projesi
Başvuru ve EğitimBilgisayarlarÇevreEv ve AileFinansİletişimİnternetİşKişisel GelişimModaSağlık ve FitnesSanat ve EğlenceSeyahatSiyasetSporToplumUlaşımÜrün YorumlarıSohbetYiyecek ve İçecek

Toplam 1667 makale var.


Sohbet kategorisinden diğer makaleler
Veysel Mutlu kim ? … ( Vay Delikanlı Gönlüm )
Geveze Geveze Sohbet Geveze Chat Sohbet Odaları Sohbet
Sen, Bahar ve Sohbet
Samsun Sohbet
Hayal Şehir
Türkiye in En CLaSs Mobil Sohbet Sitesi
Mevlana ve Sohbet
Düzce Sohbet
Beylerbeyi Sarayı
Penis BeyazLatma Nedir?
Ey Genç Göz
sohbetclass.com/ey-genc-goz.html
594 kez okundu | Sohbet
Ey genç göz!Tazeliğin verdiği güzelliğe aldanma ve hakikatleri görebilmek için bak… Ey genç nefis! İstekleri en bol ve en güçlü bir devirde olduğunu unutma.
Çünkü gücünün de güzelliğinin de geçici olduğunu ve mesela 50 sene sonrasını düşünerek bir imtihanda bulunduğunu anlamak zorundasın… Ey genç akıl! Sadece göz penceresinden bakarsan yanılır ve yanıltırsın, manevi işaretlerine dikkat et. Ey genç göz!Tazeliğin verdiği güzelliğe aldanma ve hakikatleri görebilmek için bak… Ey genç nefis! İstekleri en bol ve en güçlü bir devirde olduğunu unutma.
Çünkü gücünün de güzelliğinin de geçici olduğunu ve mesela 50 sene sonrasını düşünerek bir imtihanda bulunduğunu anlamak zorundasın… Ey genç ruh! asıl güzellik ve gençliğin mekanı Cennet olduğuna göre, sen de Cennet’e layık olmak için yaşa…Unutma, elimizdeki tüm dünya değerleri neticede enflasyon karşısında avuçlarımızın içinde ısınıp buhar olup uçuveren bozuk paradan daha değersizdir… Ey genç ve güzeller!..Her türlü iç(nefis) ve dış düşmanlarına karşı muhtaç olduğun tek enerji kaynağı dikkat ve inancındır.
Öyleyse bu dünya gençlik ve güzelliği, nefsimizin özünü divaneye döndürmeden,…izinler kalbimizdeki ebedi gençlik ateşini söndürmeden uyanalım… İmanlı olmanın tadına varmış, yani Cennet gençliği ve güzelliğine aday isek müjdeler olsun ! (bütün inananlar Cennet’te gençleşmeyecek mi ?)Geri Dönün

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen yazı içindeki web sitesi adresine tıklayın
Eğer linge tıkladınız ve yorum formu çıkmamışsa bu sayfayı yenileyin veya F5 e basın.

0 kez Yorum yapılmış

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış