Makale yayınlamak için
Üye Ol Üye Girişi Yap

Ücretsiz Web sitesi Tanıtım Yazısı Projesi
Başvuru ve EğitimBilgisayarlarÇevreEv ve AileFinansİletişimİnternetİşKişisel GelişimModaSağlık ve FitnesSanat ve EğlenceSeyahatSiyasetSporToplumUlaşımÜrün YorumlarıSohbetYiyecek ve İçecek

Toplam 1667 makale var.


İş kategorisinden diğer makaleler
hasta bakıcısı
Tıkalı lavabo açma KARTAL 0507 770 5757 Halit Usta
Eczane Kurye Hizmeti
Ücretsiz uygulama ile para kazan
Su arama
CESTEL KİMYA POLİÜRETAN, EPOKSİ VE SİLİKON MALZEMELERİ
Forklift Kiralama Hizmetleri
broşür dağıtımı
Cere Kağıt Poşetleri
izmir çiçek
JEOTERMAL İŞLETME RUHSATI İLE TARIMSAL SULAMA
sistemjeofizik.com.tr/jeotermal-isletme-ruhsati-ile-tarimsal-sulama
545 kez okundu | İş
Jeotermal işletme ruhsatını tarımsal sulamalarda kullanabilir miyiz? Cevap Evet Tarımsal sulama alanında yıllardır Türkiye’nin bir çok noktasında su kuyusu ruhsatları kapatılmış ve artık çiftçi susuzluktan verim elde edemez hale gelmiştir.
iş bu noktada akıllara otomatikman şu soruyu getirmiştir “jeotermal (Mineralli Sıcak Su)işletme ruhsatını tarımsal sulamada kullanabilir miyim? veya bu ruhsatı tarımsal sulamada kullansam bir problem olurm mu?” işte genellikle içanadolu bölgesinde sıkça kullanılan bu ruhsat tipi 400 Volt elektiriğe kadar tarımsal elektrik alabiliyor.
Bu ruhsatın Devlet Su İşleri ile hiç bir ilgisinin bulunmaması nedeniyle DSİ tarafından gelen hiç bir yetkili taraından suyunuz kesilmiyor. Peki bu ruhsatı aldık denetleme kurumu denetime gelmiyor mu? arkadaşlar öncelikle şöyle söyleyim 17 derecenin üzerindeki bütün sular sıcak su olarak sayılabilir.
bir de devlet desteği yada banka kredi müracaatlerı olmadan hiç bir şekilde suyu analiz etmeleri yada teftişe gelmeleri söz konusu değil çünkü bireysel bir kuyudur.
kimse kimseye gel senin malını kontrol edelim diyemez. Bütün bunların sonucunda çifçilerimize jeotermal arama ve işletme ruhsatını tavsiye ederiz.Geri Dönün

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen yazı içindeki web sitesi adresine tıklayın
Eğer linge tıkladınız ve yorum formu çıkmamışsa bu sayfayı yenileyin veya F5 e basın.

0 kez Yorum yapılmış

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış