Makale yayınlamak için
Üye Ol Üye Girişi Yap

Ücretsiz Web sitesi Tanıtım Yazısı Projesi
Başvuru ve EğitimBilgisayarlarÇevreEv ve AileFinansİletişimİnternetİşKişisel GelişimModaSağlık ve FitnesSanat ve EğlenceSeyahatSiyasetSporToplumUlaşımÜrün YorumlarıSohbetYiyecek ve İçecek

Toplam 1586 makale var.


Başvuru ve Eğitim kategorisinden diğer makaleler
Kore dizileri izle
Sohbet Siteleri Ve Chat Odalari
Dünden Bu Güne Film Keyfi
Diziler ve Film ile ilgili Her Şey Bu Adreste
Kurumsal Eğitimlerle Firmanızı Daha Verimli Hale Getirin
Para Kazanma
Para Kazanma Sanatı
Uçakla Kıbrıs
Seo Uzmanı
Fabo Company
Atatürk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
havadandunyam.blogspot.com/2018/08/ataturk-hakknda-bilinmesi-gerekenler.html
326 kez okundu | Başvuru ve Eğitim
* Hiç yurtdısına cıkmadığını, butun liderlerin onu Turkiye de ziyarete geldiklerini, * Atatürk`ün dünyada `başöğretmen` sıfatlı tek lider olduğunu, * Bir geometri kitabı yazdığını.
Üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin (Türkçe) isim babasını bu yazdığı kitapla bizzat Mustafa Kemal olduğunu, * Bir röportajda "Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz?" diye sorulur, Atatürk "Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı.
Biz başvuru etmeyiz üye olmak için.
Davet gelirse düşünürüz".
BM yasasını değiştirir ve ilk davet edilen ülke biz oluruz dediğini, * Yıl 1938, General McArthur´un en zor, en sorunli, en buhranlı dönemi.
Birden çok sıkılır ve yanında duran yüz yirmiden çok şahsa döner ve aynen şu şekilde der "Şu anda hiçbirinizi değil, büyük istidadı ile Mustafa Kemal´i görmek için neler vermezdim" dediğini, * Yıl 2000, ABD Başkanı`nın milenyum mesajından bir alıntı "Bugün milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk´ tür.
Çünkü o yılın değil asrın lideri olabilmeyi başarmış tek liderdir" dediğini, * Yıl 1938, Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiir`den alıntı "Allah bir ülkeye yardım etmek isterse onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir" * Norveççe`de `Atatürk gibi olmak` diye bir deyim olduğunu,Geri Dönün

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen yazı içindeki web sitesi adresine tıklayın
Eğer linge tıkladınız ve yorum formu çıkmamışsa bu sayfayı yenileyin veya F5 e basın.

0 kez Yorum yapılmış

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış