Makale yayınlamak için
Üye Ol Üye Girişi Yap

Ücretsiz Web sitesi Tanıtım Yazısı Projesi
Başvuru ve EğitimBilgisayarlarÇevreEv ve AileFinansİletişimİnternetİşKişisel GelişimModaSağlık ve FitnesSanat ve EğlenceSeyahatSiyasetSporToplumUlaşımÜrün YorumlarıSohbetYiyecek ve İçecek

Toplam 1667 makale var.


Ev ve Aile kategorisinden diğer makaleler
Özel Sipariş Olarak Mobilya Almak İstiyorum. Fiyatlar neye göre belirleniyor?
Beyaz Eşya Servisi
Elvankent Evden Eve Nakliyat
Ev Temizliği Hangi Saatlerde yapılmalı ?
BAĞCILAR EVDEN EVE NAKLİYAT
İşten Çıkarılan Kişinin Hakları Nelerdir?
Zeytinburnu Evden Eve Nakliyat
İstanbul İkinci El Eşya Alanlar 0533 253 1316 2. EL Alan Yerler
Eyüp Evden Eve Nakliyat
CARBOKAPLAMA ISI VE SU YALITIM ÇÖZÜMLERİ
HALIMA Yağ Döküldü Ne YAPMALIYIM? HALIDAN YAĞ
yikamaciyolla.com/blog-halima-yag-dokuldu-ne-yapmaliyim-halidan-yag-lekesi-nasil-cikar-13
615 kez okundu | Ev ve Aile
HALIMA Yağ Döküldü Ne YAPMALIYIM? HALIDAN YAĞ LEKESİ NASIL ÇIKAR? HALIMA Yağ Döküldü Ne YAPMALIYIM? HALIDAN YAĞ LEKESİ NASIL ÇIKAR? ,HALIMA YAĞ DÖKÜLDÜ NE YAPMALIYIM Ankara Koltuk Yıkama, Ankara Yatak Yıkama, Ankara Halı yıkama,Halıya dökülen yağ nasıl çıkar, Halıma yağ döküldü ne yapmalıyım Halıdaki Yağ Lekesi Aile yaşayan bir ev ve zeminde halı var ise ya çocuklar ya kendiniz veya tamir işlerini seven bir eşiniz var ise değişmez bir sonuç olarak halınız yağ lekesine maruz kalacaktır.
Bazen yağ damlamasının farkına bile varmayız.
Özellikle de mutfakta halı kullanıyorsak ki çoğu bayanın tercihidir damlacıklardan hep geç haberimiz olur.
Haberimizin olması ise yağ lekesinin zamanla kir toplayarak kahverengi bir hal alması sonucu olur.
Zamanında müdahale edilmeyen lekeler kalıcı olabilmektedir. Giysilerde olduğu gibi, halılardaki yağ lekesinin çıkarılmasında da püf noktası çabuk hareket etmek Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? Giysilerde olduğu gibi, halılardaki yağ lekesinin çıkarılmasında da püf noktası çabuk hareket etmektir. Halıya dökülen yağ miktarı çok yoğun ise ilk olarak ıslak kuru bir makine ile çekilir yok ise bir kaşık yardımı ile defalarca kazır gibi yağın fazlası alınır. Daha sonra seri bir şekilde halıya dökülen veya damlayan yağın fazlalığını emdirmeniz gerekir.
Bunun için havlu kağıt veya sünger kullanabilirsiniz.
Bütün leke alma tekniklerinde olduğu gibi lekenin dış kısmından içe doğru emdirmeler yapılmalıdır.Tuz da yağı emdirmek için idealdir.
Yağ olan bölgeye tuz döküp bir müddet bekledikten sonra süpürge ile süpürebilirsiniz.
Kalan kısmı için havlu kağıt kullanarak o bölgeyi tamamen kuru hale getiriniz. Bir kapta ılık suyla deterjanlı çok az bir miktarda yağ çözücü ile karışım elde edin. Sonra hazırladığınız karışımı temiz bir bez, sünger veya kâğıt havluya emdirin.
Bu kağıt havlu, sünger veya bezi halının lekeli bölümünde ovmadan bastırın ve bezin yağ lekesini emmesini sağlayın.
Daha sonra olabilecek en az temiz ve ılık suyu kullanarak halıyı duruladıktan sonra kalan nemi, kuru ve temiz bir beyaz bez veya kağıt havlu yardımıyla tamponlayarak (ovmadan bastırarak) alın. Kuruduktan sonra halıdaki yağ lekesi çıkmamışsa Kimyasal Leke Çıkarma Yöntemi KATRANMAKİNE YAĞIFUEL OİL Tiner veya perkloretilen ile tampon yapınız, sonra şampuanlayınız.
Beyaz ispirto ile işlemi tekrarlayıp, tekrar şampuanlayınız SALÇASOSYAĞTEREYAĞI Tiner veya perkloretilen ile tampon yaptıktan sonra şampuanlayınız.
İz kalırsa % 5 oranında amonyak ilave edilmiş su ile tampon yapınız. Buradaki işlemlerden sonuç alamadığınızda veya lekeler zorlu olduğunu düşünüyorsanız YIKAMACI YOLLA Temizlik ve Halı Yıkamadan Halı Yıkama - Koltuk Yıkama ve Yatak Yıkama konusunda uygulamalı yardım talep edebilirsiniz.Geri Dönün

Yorum Yap

Yorum yapmak için lütfen yazı içindeki web sitesi adresine tıklayın
Eğer linge tıkladınız ve yorum formu çıkmamışsa bu sayfayı yenileyin veya F5 e basın.

0 kez Yorum yapılmış

Bu yazıya hiç yorum yapılmamış