WhatsApp’ta çevrimiçi olmadan mesajları okumak mümkün

WhatsApp’ta çevrimiçi olmadan mesajları okumak mümkün

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılara zaman zaman zor anlar yaşatabiliyor. Elbette milyonlarca kişinin ortak şikayeti son görülme zamanının tarih ve saat bazlı sisteme işlenmesi. Bunu kapatmak tabii ki mümkün fakat bu kez siz de karşı tarafın en son ne zaman WhatsApp’a eriştiğini göremiyorsunuz.

İşte tam olarak bu noktada kullanabileceğiniz hayat kurtaran bir ipucu var; bu sayede WhatsApp’ta “çevrimiçi” olmadan mesajları okuyabilirsiniz.

Uçak modunu açın

Mesaj geldiğinde telefonunuzu doğrudan uçak moduna çekin. Böylece hem operatörünüzün sağladığı veri bağlantısı pasif hale gelecek hem de kablosuz bağlantı özellikleri devre dışı kalacak. Hem Android hem de iOS’ta bu işlemi doğrudan kontrol panelleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
WhatsApp’a erişin ve mesajı okuyun
Ardından WhatsApp’a erişin ve gelen mesajı okuyun. Bu süreçte herhangi bir veri bağlantısı olmadığı için karşı tarafa mesajın okunduğuna dair “mavi tik”gönderilmeyecek.
Akabinde uçak modu aktif konumdayken WhatsApp uygulamasını kapatın. Ardından uçak modunu kapatıp kablosuz ağ ya da 3G / 4G hizmetlerini devreye soktuğunuzda mesajınız okunmamış gibi görünmeye devam edecek.
Bu sayede WhatsApp’tan çevrimiçi olmadan gelen mesajları kolayca okuyabilirsiniz.

34 thoughts on “WhatsApp’ta çevrimiçi olmadan mesajları okumak mümkün

 1. Harika bir taktik gibi yani sistem olmuş yine kullanıcılarının hayranlığını kazanıyorsunuz foreverautohits. BUNUN İÇİN TEŞEKKÜRLER.

 2. Merhaba çok faydalı bir siteniz var adeta bilgi deposu sürekli takipteyim artık sitenizi başarılar dilerim.

 3. Whatsapp Plus aslında en etkil yöntemlerden biri bunu kullanarak daha da gizli gezinmek mümkün, ekstra olarak bizlere tema seçeneği sunuyor ve bunun yanında log kayıtları adlı sekmesinden kimin ne zaman çevrim içi olup olmadığını kontrol edebiliyoruz.

 4. Artık gizlilik denen birşey kalmadı ya, bir furyadır gidiyor facebook, whatsapp, twitter her sosyal mecrada mesajlarda mavi tik denen şeyi musallat ettiler başımıza 🙂 Bir yandan güzel birşey diyoruz ama diğer yandan zararı da çok.

 5. Bunları bilmek bazen can kurtarıcı hareketler oluyor bazen gece ulan mesaj geldi ama görmemesi lazım diyip girmek mümkün oldu böylece.

 6. interneti geri aktif ettiğimiz zaman karşı taraf mavi tiki görmeyecek mi ?

 7. makale bilmeyenler için güzel olmuş, wp görüldü ibaresi bazen oldukça sıkıcı hale geliyor.

 8. çok iyi bir taktik önceden bilseydim yapardım konu için teşekkürler:)

 9. Çok güzel bir taktikmiş. Bazı durumlarda çevrimiçi olmadan okumak istiyorum ama mümkün olmadığını düşünüyodum. Bu yazı sayesinde yapıcam saolun

 10. Değişik bir yöntem kullanıp yoruma ekleyeceğim teşekkürler kardeşim.

 11. Çok güzel bir özellikmiş . Teknoloji haberlerini takip etmeyi bende seviyorum.
  Teşekkürler foreverautohits ekibi.

 12. Bu yöntemi kullanmak için nedenim yok ama bu olmayacağı anlamına da gelmiyor. Ben bu sayfayı yer imlerine ekleyeyim. ne olu ne olmaz 😉

 13. Şimdi çevrimiçi olmadan okumak isteyenleri anlamıyorum. Benim utancım yok okuduysam okudum. Cevap vermek istemiyorsamda o an vermem.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir